Водоспад Пробій – це чи не найбільш знана і відвідувана місцина в Яремче.

Можливо, тому, що знаходиться водоспад в Яремче недалеко від автотраси Івано-Франківськ—Рахів, у самому центрі міста, поруч зі славетним яремчанським ярмарком.
Дорогою на ярмарок (другий сувенірний ринок, перший розташований біля автомобільного переїзду через Прут) обов’язково доведеться йти вузьким мостом, під яким гуде Пробій. Води річки Прут спадають тут з висоти 8 м, утворюючи найповноводнійший каскадний водоспад Українських Карпат. Кажуть, раніше висота падіння води тут сягала 25 метрів, проте для сплаву лісу по ріці Прут водоспад підірвали, значно зменшивши його висоту.
Водоспад Пробій розташований у такій місцині, що його можна роздивитись з усіх можливих ракурсів, тоді як більшість карпатських водоспадів проглядаються лише з річкових долин. Наприклад, можна спуститись до самого водоспаду з боку ярмарку.
Але будьте пильними! Річкові брили підступно слизькі, а сила води набагато більша, ніж видається на перший погляд. Не один відчайдух з банальної цікавості чи у бажанні отримати пам’ятне фото поплатився життям! Краще і безпечніше скористатися нагодою і роздивитись водоспад згори. На висоті 20 метрів над Пробоєм височіє пішохідний міст, з якого добре проглядаються усі пороги водоспаду. Швидкість та динамічна сила падіння води вразять Вас ще більше, коли пронесетесь над каскадом водограю, придбавши квиток на підвісну переправу. Місцеві жителів за певну плату продемонструють Вам екстремальні стрибками з мосту.
Нижче водоспаду є розлога і глибока улоговина зі спокійнішою течією. Щоліта тут, на берегах Прута поблизу водоспаду, облаштовуються в туристичних палатках прихильники «дикого» відпочинку, риболовлі, піших походів та річкових сплавів. Адже від Пробою вгору веде промаркований туристичний маршрут на хребет Явірник. А ще це місце слугує кінцем рафтингового маршруту Яремчанським каньйоном — екстремали, за умови достатнього рівня води у Пруті, сплавляються від Ворохти до Яремче. Протягом 40 км сплаву стрімкими водами Прута можна отримати безліч яскравих емоцій і насолодитися карпатськими краєвидами.

Схожі матеріали (за тегом)

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите всю необхідну інформацію, зазначену зірочкою (*). HTML код не допускається.