Якщо рухатися стежкою за вказівниками, то за 2 км від вольєрного господарства

(а це півгодини ходьби неквапним темпом), серед лісової тиші та гірської прохолоди можна надибати затишний водоспад Дівочі сльози. Розташований він на одній з приток Прута — ріці Жонка, у мальовничій місцині. Довкруж буковий ліс, що поступово повзе на карпатські крутосхили, а ще — порослі мохом скелі. Повноводний і мальовничий водоспад Дівочі сльози перетворює цю місцину на затишний казковий куточок.

Дівочі сльози — невисокий водограй. Один каскад грайливо спадає з висоти 1,5 м, утворюючи неглибоке плесо — своєрідну ванну в людський ріст. Кожен бажаючий збадьоритися після тривалої прогулянки може зануритися в цю крижану купіль, адже вода в гірських ріках завжди низької температури. Натомість під потік водоспаду ставати не варто: замість ефекту джакузі можна отримати каменем по голові — Жонка, все ж, гірська ріка. А гірські ріки ламають скелі, трощать каміння, а потім переносять уламки вниз за течією.

Біля водоспаду облаштовано відпочинковий майданчик, де можна зупинитися і трохи посидіти, відновити сили, можливо, щось перекусити.

Походження карпатських водойм завжди пов’язують із сумними легендами. Романтична назва Дівочі сльози (або Жіночі сльози) теж пов’язана з певними переказами. Місцеві жителі зберегли сумну пам’ять про гірських красунь, які плакали, а їхні сльози у чарівний спосіб перетворювалися на ріки, озера і водоспади. Ці потоки ставали на перешкоді лихим людям, аби урятувати коханих від ворогів, а рідну землю від загарбників. До речі, серед водоспадів Карпат яремчанський водограй Дівочі сльози — не єдина водойма з такою назвою. Подібні природні об’єкти є також на інших річках (наприклад, однойменний водоспад на березі річки Стрипа, що на Тернопільщині), але всі вони різні і мають свої особливості.

Схожі матеріали (за тегом)

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите всю необхідну інформацію, зазначену зірочкою (*). HTML код не допускається.