На висоті 1400 м, з Горганського хребта, бере свій початок ліва притока р. Прут –

несамовита, бистроводна гірська річка Жонка. Пробігаючи мальовничими карпатськими ландшафтами близько 20 км, вона впадає в річку Прут неподалік водоспаду Пробій.

У Жонки кам'янисте нерівне дно і швидка течія. Все це в сумі створює часті пороги і водоспади. За одним з поворотів ріки, серед тінистих букових дерев і скелястих схилів чується гомін падаючої води. Це шумлять води одного з найвідоміших карпатських водоспадів Дівочі сльози. Цей невисокий однокаскадний водограй дещо призупиняє хаотичний і безладний потік гірської ріки, утворюючи у місці падіння води своєрідне спокійне плесо, придатне для купання. Від водоспаду проторованою стежиною можна спуститися до центру м. Яремче, минаючи вольєрне господарство, мальовничий ставок з облаштованою на його берегах галявиною для відпочинку.

В долині річки Жонка можна відвідати форелеве господарство, що залишить масу приємних і яскравих вражень. Відомо, що форель водиться лише у чистих гірських ріках. Саме чистою джерельною водою і славиться Жонка.

Щорічно сюди приїжджає безліч туристів, щоб помилуватися гірськими ландшафтами, почути неймовірну музику водоспаду і зачерпнути пригорщею крижаної цілющої води.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите всю необхідну інформацію, зазначену зірочкою (*). HTML код не допускається.